Як сім’ї страждають під час карантину
Більшість країн ввели карантин задля уникнення поширення пандемії COVID-19. Проте така самоізоляція призводить до багатьох проблем у суспільстві. Зокрема, збільшилася кількість домашнього насилля та випадки депресії.
Сім’ї стикаються з різними викликами під час карантину, пише Medical Xpress.
Важливо! 5 причин, чому підлітки все частіше стикаються з тривожними розладами
Проблеми з психічним здоров'ям
Приблизно 20% дорослих США мають погіршений стан психічного здоров'я, понад 4 мільйони переживають серйозні психічні захворювання. А все тому, що ізоляція посилює депресію та тривожність.
Зокрема тим, хто має проблеми з психічним здоров’ям, може бути важко під час карантину отримати належні ліки та лікування. Як результат, дехто може звернутися до алкоголю чи наркотиків для самолікування. А це не тільки шкодить людині, а й значно збільшує ризик домашнього насильства.
Домашнє насильство
В ООН повідомляють, що у світі суттєво збільшилися випадки домашнього насильства під час карантину через пандемію коронавірусу. В Україні кількість звернень про домашнє насильство збільшилося вдвічі, за перший місяць карантину було понад 2 тисячі звернень.
До того ж, дослідження говорять про те, що криза збільшує частоту домашнього насильства і ступінь тяжкості. Нині кожна друга вбита жінка у світі помирає від рук партнера або члена сім'ї.
Домашнє насилля на карантині / Інфографіка 24 каналу
Насильство над дітьми
У США щодня п’ять дітей вмирають від жорстокого поводження та нехтування батьків. Соціальна ізоляція, економічні наслідки, закриття шкіл та стрес впливають на сім’ї, які постійно перебувають в тісних приміщеннях. Відповідно зростає кількість випадків насильства над дітьми.
Вагітні жінки
При виникненні надзвичайних ситуацій страждають і вагітні жінки. Так, до прикладу, під час спалаху COVID-19 у Китаї догляд за пологами іноді припинявся. Вагітних жінок можуть переселити, щоб звільнити місце для пацієнтів з пандемією. Багато сил медпрацівників йдуть на лікування хворих коронавірусом.