• Спір "провести годину, день чи тиждень без ґаджетів"

Дослідження показують, що смартфони дійсно позбавляють нас задоволення від розмови віч-на-віч, адже ми постійно відволікаємося і не вникаємо в те, що відбувається в реальності, передає видання "Освіторія".

Цікаво! Зимові канікули: веселі ідеї, як розважати дитину в свята

Тому можна, як мінімум, виділити годину, коли ніхто в родині не користується телефонами. Замість цього ви зможете поспілкуватися, пограти в ті ж настільні ігри (якщо хочеться), почитати книгу, погуляти, сходити в кіно і, загалом приємно провести час. Але тільки без гаджетів. Якщо в дітей це вийде, можна їм вигадати якусь нагороду, аби заохотити частіше залишати телефон в спокої.

  • Відеоігри

Часто батьки лають дітей за відеоігри, бо ті, мовляв, провокують агресію, заважають спати, та й взагалі, що це суцільне зло. Проте, якщо грати усвідомлено і вдумливо, то з відеоігор можна витягти, як мінімум, море задоволення, а то й користь. До того ж, є ігри, які розвивають у дітей увагу.

Так, ви можете влаштувати сімейний чемпіонат або серію дуелей. Це куди веселіше і корисніше, ніж збирати негативні емоції. Також сьогодні можна зіграти в детальні симулятори футболу, баскетболу, тенісу, гольфу, регбі та інших видів спорту, або ж просто потанцювати, повторюючи рухи з екрана.


Пограйте з дітьми у відеоігри / Фото Unsplash

  • Діти на роботі

Часто припадає так, що в дітей ще тривають канікули, а батьки вже мають виходити на роботу. В такому випадку дітлахів можна взяти з собою. Цікаво, що у деяких країнах є визначені дні, коли всі батьки беруть з собою на роботу дітей – познайомити з колегами, розповісти про свої обов’язки та погодувати в офісній їдальні.

Адже не всі малюки знають, чим займаються їхні батьки. Такі заходи дуже зближують рідних, тому що відкривають дверцята у дорослий світ, який так цікавий дітям.

  • Сімейний серіал чи фільм

Саме на зимові свята з’являється час, коли вся родина зможе спокійно зібратися біля екрана і подивитися улюблений серіал або програму. Можна також зробити кіномарафон, переглянувши по черзі щодня улюблені фільми чи мультики.

Ось список фільмів, які можна подивитися разом з дітьми.


Влаштуйте для малечі перегляд улюблених фільмів чи мультиків / Фото "Освіторія"

  • Спільне планування

Більшість батьків планують канікули, відпустку і навіть вихідні самі, не враховуючи думку дитини, заради якої ніби все й затівається.

Тому, щоб всі члени сім’ї отримали задоволення від спільного дозвілля, варто підключати дітей до прийняття рішень, скільки б років їм не було. Запитуйте, діліться думкою, давайте поради, але дозвольте хоча б частину рішень приймати дитині. Це навчить самостійності та допоможе стати відповідальнішими. До того ж, такі вихідні дійсно можуть стати спогадом мрії для вашого чада.