Собака в дитинстві зменшує ризик розвитку шизофренії: дослідження

19 грудня 2019, 16:40
Читать новость на русском

Відтоді, як люди зробили собаку домашньою твариною, вона стала вірна, слухняна та може забезпечити свого господаря товариством та емоційним благополуччям. Зараз дослідження дозволяє стверджувати, що існування такого "найкращого друга" у дитини з раннього віку також може мати користь для здоров’я – це зменшує шанси розвитку шизофренії у дорослому віці.

У ході дослідження доктор медичних наук Роберт Йолкен та його колеги з системи охорони здоров’я досліджували зв’язок між впливом домашньої тварини – кішки або собаки – протягом перших 12 років життя дитини та діагнозом шизофренії або біполярного розладу, передає видання Medical Xpress.

Цікаво! Як виявити, що в дитини психічний розлад: ознаки та причини

Дослідники були здивовані, побачивши значне зменшення ризику розвитку у людини розладу, якщо вона піддавалася впливу собаки на початку життя. Проте не було суттєвого зв’язку між собаками та біполярним розладом, або між котами та будь-яким психічним розладом.

Окрім того, попередні експерименти визначили, що ранні життєві впливи домашніх тварин є чинниками навколишнього середовища, які можуть змінювати імунну систему різними засобами, включаючи алергічну реакцію, контакт із бактеріями та вірусами, стрес тощо.

Усіх учасників дослідження запитали, чи не було у них домашніх котів чи собак протягом перших 12 років життя. Ті, хто повідомляв, що домашня тварина кішка або собака перебувала в їхньому будинку, коли вони народилися, вважалися підданими впливу цієї тварини з народження.

*У своєму дослідженні Йолкен та його колеги дослідили близько 1400 чоловіків та жінок у віці від 18 до 65 років, з яких 396 осіб хворіли на шизофренію, 381 – біполярним розладом.