Як сваритись правильно: 10 порад для пар

20 листопада 2020, 06:40
Читать новость на русском

Маленькі чи великі розбіжності в парі – це не означає, що вам потрібно закінчувати ці стосунки. Насправді сварки можуть поліпшити ваші відносини. Про те, як розв'язувати конфлікти – читайте в матеріалі.

Багато хто сприймає сварки, як щось дуже погане. Як правильно сваритись, щоб поліпшити стосунки, розповідає Psycology Today.

Читайте також Як урізноманітнити та покращити стосунки: 4 швидкі ідеї

Говорити прямо

Часто в стосунках люди не говорять про те, що їх турбує, вибираючи непрямі способи вираження невдоволення. Наприклад, один партнер може говорити з іншим люб'язно, але разом з цим мати приховану ворожість.

Також партнери можуть уникати обговорення проблеми, перемикаючи тему. Такі непрямі способи вираження гніву неконструктивні, тому що вони не дають іншій людині уявлення того, як на це реагувати.

Розказати про свої почуття без звинувачень партнера

Заяви, які "нападають" на характер партнера, можуть зруйнувати стосунки. Наприклад, коли чоловік розчарований ревнощами своєї дівчини, може сказати: "Ти абсолютно ірраціональна!". Такими заявами він спонукає її зайняти оборонну позицію, а це може перекреслити подальшу розмову.


Розповісти про почуття без звинувачень партнера / Фото ‎Getty Images

Потрібно зосередитися на власних відчуттях, не звинувачувати партнера, описувати конкретну поведінку, а не недоліки характеру.

Наприклад, можна сказати: "Мене дратує, коли ти стверджуєш, що я фліртую з кимось під час невинної розмови ". Ця тактика пряма та не ставить під сумнів характер вашого партнера.

Не говорити "ніколи" чи "завжди"

Коли розв'язуєте проблему, варто уникати узагальнень про партнера. Наприклад, такі твердження: "Ти ніколи не допомагаєш з хатніми справами", "Ти постійно сидиш у своєму мобільному телефоні" – вони змусять партнера оборонятися.

Замість того, щоб спонукати до обговорення, партнер почне генерувати приклади всіх тих випадків, коли він насправді був корисним або уважним.

Обрання конкретної проблеми

Під час сварки не накидайте всі проблеми на купу. Для конструктивного обговорення потрібно обрати 1 проблему.

У результаті, суперечка може перетворитися в обмін претензіями. Чим більше скарг ви озвучите, тим менша ймовірність того, що ви їх повністю обговорите і вирішите.


Обрання конкретної проблеми / Фото ‎Getty Images

Уважно слухати партнера

Коли ви перериваєте свого партнера або припускаєте, що знаєте, про що він думає, – не даєте йому можливості висловитися.

Навіть, якщо впевнені, що знаєте, що він збирається сказати, ви все одно можете помилятися і партнер відчуває, що його не слухають.

Автоматично не заперечувати скарги партнера

Коли критикують, важко не захищатися. Проте захист не вирішує проблем.

Наприклад, пара, в якій виникла суперечка через те, що дружина хоче, аби чоловік більше допомагав їй з хатніми справами. Коли вона пропонує чоловіку швидко поприбирати перед тим, як він виходить на роботу, він говорить: "Так, це допоможе, але у мене дійсно немає часу вранці".

Коли вона пропонує йому виділити час на вихідні, він говорить: "Але у нас зазвичай є плани на вихідні. І у мене є робота, щоб надолужити згаяне, так що це не спрацює". Така поведінка показує, що її ідеї і погляди не мають сенсу.


Сварки в парах / Фото ‎Getty Images​

Ще одна деструктивна захисна поведінка – "перехресні" скарги, коли ви відповідаєте на скаргу партнера своєю власною. Наприклад, відповідаючи на "ти майже не прибираєш в будинку" словами "а ти помішаний на чистоті".

Важливо вислухати партнера та обдумати те, що він скаже

Крім того, що ви прислухаєтеся до свого партнера, потрібно зрозуміти його погляди. Ті, хто розуміють його точку зору, рідше гніваються під час обговорення конфлікту.

Не проявляти зневаги до партнера

З усього негативного, що ви можете зробити і сказати під час конфлікту, найгіршим може бути презирство.

Презирливі зауваження – це ті, які принижують партнера, включаючи сарказм та образи. Також це може бути невербальна поведінка – закочування очей або посмішка.

Презирство унеможливлює участь в реальній дискусії і, швидше за все, викличе у вашого партнера гнів, а не спробу розв'язати проблему.

Не піддаватися негативу

Важко не відреагувати на погану поведінку партнера ще гіршою поведінкою. Проте потурання цьому бажанню тільки посилить конфлікт. Так пари обмінюються все більшою кількістю образ і зневажливих зауважень.

Цікаво Стосунки приречені: науковець повідомив, яка головна причина розставання закоханих

Знати, коли потрібно зробити перерву

Якщо ви не дотримуєтесь наведених вище порад, то варто зробити паузу у суперечці. Трохи заспокоївшись, ви зможете продовжити розмову та обговорення проблеми без різких слів.

Що робити не можна під час сварки

Коли ми сваримось, нами керує страх, зазначає lifehack.org.

Мовчання

Ті, хто обирають стратегію "мовчати", відгороджуються від партнера. Вони відмовляються говорити про будь-що. Такою поведінкою людина хоче покарати свого партнера, що негативно впливає на стосунки.

Піти, щоб покарати

Дехто обирає варіант просто піти й не давати про себе знати кілька годин або днів. Таким чином, вони карають партнера, щоб той боявся, що стосункам настав кінець. Маніпуляція – завдає болю та погіршує ситуацію.

Не наговорюйте на свого партнера

Хтось наговорює на свого партнера друзям або публікує загадкові повідомлення в соцмережах з натяками. Це теж маніпуляція, яка принижує партнера.