Наркотик, "метелики в животі" та шоколад: що науковці говорять про кохання

10 грудня 2020, 06:41
Читать новость на русском

Закоханість стимулює вироблення хімічних речовин у мозку, які викликають спектр позитивних емоцій. Тому в людини виникають відчуття "метеликів у животі", розряд електричного струму чи запаморочливість у голові. 

Про те, як кохання впливає на наш організм, розповідає видання Cosmo.

Читайте також Підвищена дратівливість та відсутність інтересів: як розпізнати та зупинити кризу в стосунках

"Метелики в животі"

Це адреналін, який з'являється через стрес. Людина може його відчувати, коли обранець перебуває поруч. Це той самий адреналін, який відчувають, наприклад, коли стрибають з парашутом чи катаються на американських гірках.

Кохання – це наркотик

Відомо, що ці речовини викликають у людини звичку та провокують ейфорію. Згідно з науковими дослідженнями, вплив кохання на наш організм є ідентичним.

Коли людина закохується, із неймовірною швидкістю виробляються такі хімічні речовини, як норадреналін, дофамін, адреналін і окситоцин. Таким чином, з'являється відчуття щастя, яке окриляє.

Кохання та шоколад тісно пов'язані

Чим більше з'їси шоколаду, тим частіше прийматимеш спонтанні рішення. Усьому причина – речовина фенілетиламін, якої чимало у шоколаді. Тому у любителів солодощів є більше шансів закохатися, ніж у прихильників здорового харчування.

Коли бачиш обранця, зіниці збільшуються

Учені довели, що при погляді на симпатичну нам людину, зіниці збільшуються у розмірі. Як після випитого коктейлю або страждань від головного болю. При цьому розмір зіниць може збільшуватися у 4 рази.


Коли ви бачите свого партнера, ваші зіниці можуть збільшуватись у 4 рази / Фото pexels

У подружжя часто збігається ДНК

Протилежності притягуються? Схоже, що ні. За дослідженнями американських науковців, частіше створюють сім'ї люди зі схожими ДНК.

Етапи закоханості, які проходить кожна людина

Багатьом із нас відомо, що любов приходить не одразу, але мало хто готовий працювати, щоб щиро та дійсно полюбити, зазначає "Цікаво знати".

  • Закоханість

Цей етап триває 1 – 1,5 роки. Люди бачать свого партнера в найпривабливішому та нереалістичнішому світлі. Учені цей час називають "хімія любові", адже в мозку закоханих володарюють ендорфін й окситоцин. А кожну зустріч супроводжують ейфорія та піднесений настрій.

  • Пересичення

У цей період улюблена та ідеальна людина стає чимось звичним і буденним, але він проходить практично непомітно.

  • Відраза

Цей етап передбачає, що рожеві окуляри зняті, і шалено починає розцвітати егоїзм. Особлива увага приділяється недолікам, а переваги стають непомітними. Відраза або розчарування – це справжнє випробування для майбутньої любові.

  • Упокорювання

Сварок практично вже немає, приходить розуміння, що з вами живе реальна людина, яка має недоліки та переваги. Зазвичай у цей період відбувається активне пристосування один до одного.


До любові пари проходять 7 етапів / Фото pexels

  • Служіння

У цей період люди починають робити багато приємного один одному. Процес приносить задоволення обом партнерам. Безвідплатне служіння – це перші паростки любові.

  • Дружба

Починає проявлятися пошана, розуміння, адже пара до цього моменту пройшла вже багато чого. Цей період комфортний для обох, тому він може тривати роками.

  • Любов

Період, коли ви розумієте один одного з півслова, духовна єдність. Він вищий за простий потяг або звичку, саме в любові пара розкривається і гармонійно доповнює один одного.