Психологи наголошують, що у виховному процесі потрібно відійти від ґендерної приналежності та пояснювати дитині, що кожна людина заслуговує гарного ставлення до себе.

До теми! Як бути більш уважними до дітей: 5 простих та цікавих способів

Поради, як виховати хлопчиків, які поважатимуть дівчат, опублікувало видання Mind Body Green.

  • Навчіть шанобливо говорити про жінок

Завжди потрібно говорити про жінок з повагою, уникаючи нецензурної лексики чи образ. Окрім того, продемонструйте повагу до жінок старшого віку у вашій родині за принципом, що жінки мають цінність у своїй мудрості.

  • Покажіть, що всі жінки можуть досягти успіху

Коли кажете дітям про те, як працюють жінки, розкажіть і про те, що вони досягають успіху так само, як і чоловіки.

Покажіть, що варто вірити у власні здібності. Незалежно від того, працює жінка поза домом чи ні, сини повинні бачити, що вони мають вибір.

  • Заохочуйте емоції сина

Занадто часто хлопців хвалять за їх досягнення, а не за те, як вони поводяться зі своїми друзями. Натомість дівчата отримують похвалу за свій зовнішній вигляд та співпереживання, а не за їхні досягнення.

Щоб привести це в рівновагу, важливо розвивати здатність дитини до самовираження та самоаналізу. Наприклад, запитайте сина про те, що вони думають про жінок та як вони ставляться до певних речей.

  • Повинна бути велика участь тата у вихованні

Наскільки це можливо, залучайте батьків до повсякденної роботи, щоб донести до своїх синів, що тато поважає маму.

Показуйте все на своєму прикладі. Почати можна з буденних речей: нехай батько покаже сину, як піклується про маму, відкриває їй двері, подає руку та говорить компліменти тощо.